1 Ocak 2011 Cumartesi

DERGİDEN AĞAÇ YAPILIŞI

Yeni yılın ilk günününde herkese merhaba...


Yeni yılın hepinize mutluluk, sağlık, huzur getirmesini dilerim. Herşey gönlünüzce olsun.

Bir kaç gün önce Martha Stewart'ın e2'deki programını izlerken yaptıkları projeyi gördüm ve bayıldım. Umarım sizler de beğenir ve uygularsınız. Ben yaptım yapımı oldukça kolay, ortaya çıkan sonuç ise çok güzel.Eski dergilerinizden birini bu proje için kullanabilirsiniz. Derginin yapraklarının yapıştırıldığı kısmı biraz esnetiyoruz. Bu bize sayfaların rahat açılması ve kolay katlamamız için yardımcı olacak.Yaprağı önce üçgen şeklinde katlıyoruz. Bütün sayfalara bu işlemi yapıyoruz.

Daha sonra yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi tekrar katlıyoruz. Katlamalarımızın düzgün olmasına dikkat edelim ki ağacımız güzel görünsün. Yukarıdaki resimde kesik çizgilerle işaretli yerden tekrar katlayıp katladığımız kısmın içine kıvırıyoruz.Bu işlemleri sırayla her sayfaya uyguluyoruz. Ortaya aşağıdaki görüntü çıkıyor.

Sprey boya yardımıyla derginin yazıları kaybolana kadar boya sıkıyoruz. Boya kurumadan hemen toz sim serpiyoruz. Kuruduktan sonra aşağıdaki görüntü ortaya çıkıyor. Benim sprey boyam casati altın yaldız. Bu renge bayılıyorum. Mümkün olsa evin her yerine bu boyadan sıkardım. Neyse canım abartmayalım. Hepinize kolay gelsin. Mutlu seneler...


3 yorum:

umutluhayat dedi ki...

ellerinize sağlık çok şık olmuş.

serpil dedi ki...

Fikre bayıldım, ağaca bayıldım , boyanızın rengine bayıldım :))
Güle güle kullanın :)

casminella dedi ki...

Berna'cığım sağol...
Serpil'ciğim sağol...